Představujeme ostrov Samos v Řecku

Čas letních dovolených je tady a vyvstává otázka, kde ji letos prožít? Jste- li milovníci zelených ostrovů s bujnou vegetací, nádhernými širokými plážemi, moderně vybavenými hotely a příjemně klidnou atmosférou, pak zamiřte do Řecka na ostrov Samos! Tento kouzelný ostrov se nachází nedaleko pobřeží Turecka v Egejském moři a je místem, jako stvořeným pro dovolenou plnou skvělé zábavy, sportu i odpočinku v krásné krajině Řecka.

Zájezdy na Samos skýtají jedinečnou příležitost, jak si užít pravou řeckou kulturu, navštívit zajímavé historické památky a samozřejmě si také užít zábavu i odpočinek na rozsáhlých písečných plážích, které lemují celé pobřeží Samosu. Rozhodnete- li se prožít své léto právě zde, rozhodně nebudete litovat! Můžete se zde těšit na luxusní hotely, ale i rodinné apartmány ležící na pobřeží, propracované turistické zázemí s kvalitními službami a samozřejmě také stovky zajímavých míst, pro vaše fakultativní výlety.

Letoviska ostrova Samos

Ostrov Samos, to jsou krásná přístavní města, zelené hory a desítky kvalitních letovisek, které jsou připraveny poskytnout vám veškerý komfort potřebný pro vaši spokojenou dovolenou v Řecku. Mezi nejlepší letoviska ostrova Samos patří romantické a klidné letovisko Votsalakia ležící pod horou Mount Kerkis, Pythagorion nacházející se v oblasti, která je rodištěm slavného matematika Pythagora, Kokkari a Ireon.

Dalšími zajímavými letovisky vhodnými pro letní dovolenou na Samosu jsou například letoviska Kalami, Karlovassi a Kerveli, která jsou vhodná pro rodiny s dětmi, stejně jako pro mladé turisty hledající zábavu a dobré podmínky pro vodní sporty.

Která místa ostrova Samos stojí zato vidět?

Přestože velké množství turistů tráví svou letní dovolenou u moře pouze v okolí letoviska, v případě ostrova Samos by byla velká škoda, kdybyste nevyužili možnosti vydat se na fakultativní výlety za historickými klenoty tohoto ostrova. Mezi nejzajímavější místa, která byste měli rozhodně navštívit patří hlavní město Samos, neboli také Vathy, město Pythagorion, rodiště Pythagora s krásným historickým centrem, jezero Potami pyšnící se vysokými vodopády, antické chrámy rozseté po celém ostrově nebo řadu zajímavých muzeí.

Máte- li rádi slunce a nechcete se vzdalovat od moře, pak můžete vyzkoušet výletní plavby lodí kolem pobřeží a navštívit okolní ostrůvky, Fourni a Ikarii, které jsou mnohem menší než Samos, ale vyznačují se krásnou přírodou a bohatým podmořským životem, což z nich činí ideální místo pro potápění.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.