Letní dovolená na plážích Španělska

V dnešní době je trh přesycen úplně vším. Díky tomu jsou ale ceny hodně pohyblivé a firmy mají mezi sebou velkou konkurenci, tudíž si můžeme vybírat. V oblasti cestování a dovolených tomu není jinak. Přes zimu jsou slevy first minutové, kdy máme vlastně na trhu nejvyšší nabídku hotelů, letenek, zájezdů i ubytování. Jakmile však nastane léto, zájezdy se rychle vyprodávají, kapacita klesá avšak stejně jako celkové ceny zájezdů. Ideální volbou jsou pak last minute zájezdy do Španělska, velmi oblíbené jsou zejména zájezdy na Kanárské ostrovy.

Krásy cizích zemí

Mezi nejběžnější zájezdy patří taková klasika – Egypt, Řecko, Itálie, Chorvatsko, Tunisko, Turecko a Španělsko. Avšak tyto země mají krásnou bohatou kulturu, dějiny, gastronomii i přírodu, proto jsou stále tak navštěvovány a mnohdy se vracíme i na stejná místa, která nám během pobytu přirostou k srdci. Například Španělsko je zemí, kam každý rok cestují davy turistů, především na Mallorcu, Kanárské ostrovy, do Madridu, nebo Andalusie.

Španělsko jak jej neznáte

Kromě krásných pláží, vodních sportů, výborného jídla, krásné přírody, měst a historie se můžeme do Španělska vydat za turistikou. I zde jsou pořádány přechody přes nejvyšší a nejkrásnější pohoří. Můžeme cesty plánovat sami, vydat se na místa, která si chceme projít, vypůjčit si na místě auto či motorky, nebo se také můžeme připojit ke skupinám, které takové přechody pořádají a je jen na nás, kterou skupinu a pohoří si vybereme.

Výstup na Pico de Teide

Pyrenejský poloostrov, kde Španělsko najdeme, tvoří mnoho horských masívů, které mají různou polohu i obtížnost, hory jsou především skalnaté a pusté. Nejvyšším bodem je hora Pico de Teide, která dosahuje výšky 3479 metrů. Hora není součástí pohoří Sierra Nevada ani Pyrenejí, najdeme jí na Kanárských ostrovech a pořádají se zde pravidelné túry k vrcholku. Těsně pod vrcholem se můžeme svézt lanovkou, ale cesta pěší je daleko zajímavější. Abychom se dostali na úplný vrchol hory, je třeba mít vyřízené speciální povolení.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.