Itálie, to je dovolená plná zážitků!

Léto je již v plném proudu a stejně tak se již vyprodávají dovolené k moři. Češi jsou milovníky zahraničních destinací, cestování a poznávání nových kultur. Je třeba si od práce odpočinout a strávit krásné chvíle s těmi, co jsou nám nejbližší. Dovolená v zahraničí už nejsou drahá tak, jako bývaly dříve, avšak stále záleží na destinaci, kam bychom rádi vyrazili. Mezi známá oblíbená místa stále patří Itálie, Chorvatsko a Řecko. Díky využití slevy na pobyty u moře můžeme ušetřit další finance, které se vždy hodí na místní útratu.

Itálie je země gurmánů

Itálie je městem gurmánů, dobrého vína, gastronomie, krásných písečných pláží a potápění. Při spojení Itálie a gastronomie si většinou si každý z nás představí špagety či italskou pizzu, jejich kuchyně je však daleko rozmanitější, i když většinou se opravdu jedná o těstoviny. Odepřít se jim však nedají ani pochoutky, které pocházejí přímo z moře. Snad v každé místní restauraci si můžeme takovéto speciality objednat.

Objevte kouzlo podmořského života Jadranu

V tuzemsku si můžeme zaplatit potápěčský kurz, kdy se učíme pravidlům i správnému principu potápění. Učíme se většinou v bazénech či přírodních vodách, ale jako cílovým místem je vždy zahraniční podmořský svět. Krásy, které se nám ukrývají pod vodou lidé stále raději objevují, není divu, že i zde se potápění rozmohlo. Za účelem potápěčských kurzů zde každým rokem cestuje také čím dál tím více lidí.

Ve městech se ponorů můžeme také zúčastnit. Abychom se však mohli jít potápění, je třeba mít potápěčský kurz i licenci, které můžeme získat jak již bylo řečeno u nás i v zahraničí. Chceme-li si první vyzkoušet, zda nás to bude bavit a plnit to naše očekávání, můžeme se zúčastnit zkušebního ponoru. Ty se pořádají na pobřežích, většinou ve skupinkách a za pomocí zkušených potápěčů, kteří nás poučí a provedou nás základním výcvikem. U většiny turistů má zkušební ponor velmi velký úspěch. Útesy, korály, barevný svět podmořského života totiž nabízí z blízka zcela jiný pohled. Využijte aktuální zájezdy do Itálie a poznejte Jadran z úplně nového pohledu!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.