Djerba – klenot Tuniska

Rádi byste poznali krásu tuniských pláží a prožili dovolenou na jeho největším ostrově? Pak je pro vás tou pravou volbou dovolená na Djerbě, která se pyšní moderními hotely, řadou nádherných pláží a také městy s krásnými památkami. Djerba je nejen největším ostrovem Tuniska, ale také největším ostrovem severní Afriky, díky čemuž může nabídnout svým návštěvníkům pestrou paletu pláží, z nichž každá má své osobité kouzlo.

Dovolená na Djerbě je vhodná zejména pro ty, kdo touží po klidném odpočinku na písečných plážích zalitých sluncem po většinu roku, po vodních sportech a příjemných chvílích strávených v moderních letoviscích, které nabízejí výborné zázemí pro mladé turisty i rodiny s dětmi. Prohlédněte si aktuální zájezdy na Djerbu a užijte si jednečnou dovolenou v Tunisku!

Letoviska na Djerbě

Plánujete- li dovolenou na Djerbě, pak před vámi stojí nelehký úkol zvolit letovisko, které bude plně vyhovovat vašim nárokům. Mezi nejznámější pobřežní města na Djerbě patří bezesporu hlavní město Houmt Souk pyšnící se kromě krásných pláží také třemi unikátními mešitami postavenými v tradičním tuniském stylu. Dalším vyhledávaným letoviskem je Midoun, druhé největší město ostrova provoněné vůní koření, v němž vás čekají nejen tradiční trhy, ale také moderní hotely a příjemná atmosféra, v níž prožijete příjemné chvíle s vašimi blízkými.

Máte- li rádi přírodu a fakultativní výlety, pak je pro vás tím pravým místem letovisko Mahboubine ležící nedaleko hlavního města a Midoun a milovníci historie by zase měli vyrazit do letovisek El Hara Er-Riadh a El Kantara.

Historické památky na Djerbě

Tuniský ostrov Djerba je známý nejen svými kvalitními plážemi a čistým mořem, ale také velkým množstvím památek, které můžete spatřit jak na pobřeží, tak ve vnitrozemí ostrova. Nejznámější památkou Djerby je pevnost Borj el-Kebir, kterou naleznete v hlavním městě Houmt Souk, stejně jako celou řadu dalších kulturních unikátů.

Své stopy zde zanechalo také židovské osídlení a arabské, o čemž svědčí řada krásných synagog, jako je například synagoga El Ghriba a mešit. Poznejte tyto památky na vlastní oči, se zájezdy cestovní agentury New Travel.cz je máte na dosah ruky!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.